A rendszerváltás óta nem volt ennyi diploma nélküli pedagógus az oktatási intézményekben
Nagyjából 1500 főre tehető a pedagógusként dolgozó egyetemisták száma a közoktatásban.
Nagyjából 1500 főre tehető a pedagógusként dolgozó egyetemisták száma a közoktatásban.
A Z generáció tagjai, vagyis az 1996 és 2013 között született fiatalok nagy része év közben gyakornokként is dolgozik a tanulmányai mellett. Motiválásukban kiemelt szerepük van a munkavállalóknak - ehhez ad tippeket a Mind-Diák Szövetkezet.
Bár már a szakképesítést nem igénylő diákmunkákért is 1400-1600 forintos órabéreket kínálnak, még mindig előfordul, hogy a diploma megszerzéséhez szükséges kötelező szakmai gyakorlatért nem fizetnek a cégek. Többnyire ingyen dolgoznak a jogász- és HR-gyakornok, de a médiacégeknél sem ritka, hogy egy fillért sem kapnak a munkájukért a hallgatók. Holott sok esetben lenne pénz a fizetésükre.
Azonnali hatállyal kell visszatérniük elsődleges képzési helyükre.
Tízből mindössze egy egyetemista járt már külföldi tanulmányúton vagy szakmai gyakorlaton, de a legtöbb hallgatót nem is vonzza a külföldi tanulás. A pénz (pontosabban annak hiánya) a legnagyobb visszatartó erő.
A kötelező szakmai gyakorlatba számolná el az egyetem a diákok munkáját a hamarosan induló vadászati világkiállításon.
Továbbra sem mennek külföldre a magyar egyetemisták, még egy félévre sem. De vajon mennyire jelent vajon akadályt a nyelvtudás hiánya vagy a pénzügyi teher egy Erasmus félévhez?
Ha sikerül elnyernetek a Campus Mundi-ösztöndíjat, akár 350 ezer forintot is kaphattok havonta, amiből finanszírozhatjátok a külföldi utat.
Mennyiben érinti az új szabályozás a gyakorlati órákat? Vajon be kell járniuk az iskolába azoknak, akik szakmát tanulnak? Olvasói kérdésre válaszolva mutatjuk a szabályokat.
Összegyűjtöttünk néhány hasznos tippet arra az esetre, ha egyetem mellett szeretnétek dolgozni.
Kötelező a szakmai gyakorlat az egyetemen? Mielőtt belekezdenétek érdemes jól átgondolni és megtervezni, hogyan zsebelhetitek be a gyakorlatért járó krediteket úgy, hogy később is hasznát vehessétek a tudásnak. Három tipp a választáshoz.
A legtöbb egyetemen és főiskolán a nyáron teljesített szakmai gyakorlatot is el lehet számoltatni az őszi félévre. Szívesebben teljesítenétek a kötelező óraszámot a következő hónapokban, mint szeptembertől? Mutatunk néhány lehetőséget, hogy hol érdemes gyakorlati hely után érdeklődnötök.
Az álláskeresés folyamata soha nem egyszerű folyamat, főleg ha pályakezdőként vágtok bele. Összeszedtünk néhány fontos információt és tanácsot, ami hasznotokra válhat a keresési folyamatban.
Akár augusztusban is mehetnek majd nyári gyakorlatra a diákok, ősztől pedig a technikumokban 34 ezer fiatal szerezhet az érettségi mellé szakmát – mondta a Világgazdaságnak Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettes államtitkár.
Szakmai gyakorlat, diákmunka, gyakornoki állás – akárhogy is kezditek, valahol mindenki elindul. Ha ti is éppen munkát kerestek, de nem tudjátok, hogy fogjatok neki, most segítünk.
Ha azon gondolkodtok, hogy mivel töltsétek a következő hónapokat, vagy éppen új célt kerestek, itt minden fontos információt és tippet megtaláltok a lehetőséggel kapcsolatban.
Érettségi vagy diploma utána szívesen végeznétek szakmai gyakorlatot külföldön? Szuper lehetőséget ajánlunk, amelyre folyamatosan lehet jelentkezni.
Dolgoznátok a téli szünetben vagy a vizsgaidőszakban, esetleg gyakornoki helyet kerestek? Most egy olyan appot mutatunk nektek, amivel bárhonnan megnézhetitek az aktuális álláshirdetéseket és meghirdetett pozíciókat.
A legtöbb munkaadónál elvárás, hogy a pályakezdőknek már legyen valamilyen szintű szakmai- vagy munkatapasztalata. De mégis hogyan lehetséges ez? Hogyan szerezhettek olyan munkatapasztalatot a diploma megszerzése előtt, amivel könnyebb lesz a pályakezdés? Most összeszedtünk pár tippet.
Három hónapos szakmai gyakorlaton vehettek részt a Campus Mundi ösztöndíj keretében, ha már legalább egy félévet elvégeztetek az egyetemen, főiskolán. Havonta 200-350 ezer forintos támogatást kaphattok - itt vannak a legfontosabb tudnivalók.